تبلیغات
control - فصل 3- سیستم شبكه (سیستم های كنترل توزیع شده DCS)
درباره وب سایت

ارتباط با ما:


mehdi400v@yahoo.com
آرشیو وب سایت
نویسندگان
موضوعات
لینک دوستان
آمار وب سایت
  • بازدیدهای امروز :
  • بازدیدهای دیروز :
  • كل بازدیدها :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • كل مطالب ارسال شده:
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
ورود به پروژه
نرم افزار كنسول LAN 90 PCV بر روی كامپیوترهایی كه به شكل یك شبكه به یكدیگر متصل شده اند قابل اجرا می باشد . شبكه به كامپیوتر ها اجازه می دهد تا اطلاعاتشان را به اشتراك گذارند . هر كامپیوتری روی شبكه به یك گره معروف بوده و هر گره دارای یك شماره مختص به خود می باشد كه به كمك این شماره ها می توان تشخیص داد كدامیك از كامپیوترها در شبكه می باشد

هر كامپیوتر نقش مشخصی را در اطلاع رسانی به شبكه بر عهده دارد :

• گره سرور

• گره ایستگاه كاری

• گره سرور افزونه

گره سرور از طریق CIU یا ICI مستقیما ً به سیستم INFI90 متصل می گردد . این گره ها با سیستم INFI 90 به تبادل اطلاعات می پردازند ، از سوی دیگر سرور اطلاعات را در اختیار سایر گره ها قرار می دهد . اغلب تنها یك گره سرور در شبكه وجود دارد ، گرچه امكان اضافه كردن گره های جدید سرور امكان پذیر می باشد . گره های ایستگاه كاری مستقیماً به سیستم INFI 90 متصل نبوده و اطلاعات پروسسی خود را از گره سرور دریافت می كنند .

شبكه افزونه دارای 2 گره سرور می باشد ( 2 كامپیوتر كه مستقیماً از طریق CIU یا ICI به سیستم INFI 90 متصل می باشند ) گر چه فقط یكی از گره های سرور توسط سایر گره های شبكه آدرس دهی می شود . گره سرور افزونه ، اطلاعاتی یكسان با سرور اصلی را از سیستم INFI 90 دریافت می كند . سرور افزونه از لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری مشابه سرور می باشد .

گره سرور اطلاعات خود را از شبكه INFI 90 دریافت می كند . سرور افزونه اطلاعات فرایند را از سرور ( شبیه به ایستگاه كاری ) دریافت می كند . چنانچه سرور اصلی به هر دلیلی از سیستم INFI 90 یا شبكه قطع گردد ، سرور افزونه آمادگی اتصال به سیستم INFI 90 را دارا می باشد .

عموماًَ سرور اصلی با عنوان گره سرور و سرور افزونه با عنوان گره افزونه معروف است .

برای اجرای برنامه های تحت شبكه لازم است از ابتدا سرور را راه اندازی نمود برای راه اندازی ایستگاههای كاری و اولویت خاصی وجود ندارد . راه اندازی سرور در ابتدا امكان دسترسی به اطلاعات را در اختیار ایستگاههای كار قرار می دهد .

هر گره در شبكه دارای نام مشخصی است كه به صورت شماره گر BCI مشخص می گردد . كه شماره گر شماره عددی گره می باشد كه با باز شدن نرم افزار INFI 90PCV مقدار دهی می گردد .

برای مثال : نام گره BCI,1,no1 می باشد .

اسم گره را متناسب با محل قرار گیری آن می توان از طریق سیستم منو اصلاح نمود .

برای نام گذاری گره سرور از شكل شماره گره PCV استفاده می كنند ، كه شماره گره مطابق حالت قبل همان شماره عددی گره می باشد كه با باز شدن نرم افزار LAN90PCV مقدار دهی می گردد .

مرحله راه اندازی

بعد از روشن شدن كامپیوتر ، فایل راه اندازی سیستم مثل سایر برنامه های دیگر راه انداری شده و پیامدهای مختلفی را بر روی صفحه نمایش نشان خواهد داد .

در طی راه اندازی ، اندازه فونتهای بكار گرفته شده تغییر می كند . این تغییر فونت را به سادگی می توان به معنی آماده بودن كنسول برای كاربردهای تحت ویندوز تلقی كرد .

با راه اندازی شدن هر یك از برنامه ها پیام های متناسب با راه اندازی نرم افزار ظاهر می گردد .

شیوه ورود به سیستم :

زمانیكه سیستم راه اندازی می شود ،در قسمت بالای صفحه نمایش EXECUTIVE BAR ظاهر شده و پنجره اعلان شیوه ورود به سیستم منتظر وارد كردن كلمه ورود می ماند .

EXECUTIVE BAR شامل كلمه ورود كاربر و اسم سروری كه ایستگاه كاری از آن استفاده می كند ، می باشد .

برای كار كردن با پیكر بندی سیستم یا كنترل سیستم ، كاربر لازم است اجازه كار كردن بر روی توابع لازم را داشته باشد . چنانچه كاربر با دسترسی محدود وارد شبكه گردد برخی از آیتم های منو خاكستری شده و امكان انتخاب این آیتم ها ممكن نمی باشد .

در بدو ورود به سیستم ، كاربر پس از وارد كردن اسم كاربر با فشار دادن كلید TAB وارد فیلد كلمه رمز می گردد . در صورتیكه كاربر ID خود را درست وارد كرده باشد ، پنجره گرافیكی از پیش تعریف شده ورود به سیستم باز می شود . در غیر این صورت لازم است مجدداً مراحل ورود تكرار گردد .

LAN90PCV تحت سیستم عامل QNX4 قابل اجرا بوده و اسامی فایل ها در QNX4 به كوچك یا بزرگ بودن كاراكتر ها وابسته می باشد : حروف بزرگ و حروف كوچك به عنوان كاراكترهای مجزا شناخته می شوند . كاراكترهای مجاز قابل استفاده در نامگذاری فایل ها از QNX4 عبارتند از :

• حروف الفبا ( اعم از بزرگ و كوچك )

• اعداد 0 تا 9

• نقطه (.) ، خط زیرین (_) و خط فاصله (-)

كاراكتر فاصله را نامگذاری فایل ها نمی توان بكار برد .

لازم است در نامگذاری فایل هایی كه در ایستگاه كاری مهندسی EWS مورد استفاده قرار می گیرند . از روش نامگذار DOS پیروی نمود . در این شیوه نامگذاری نام فایل به دو قسمت مجزا تقسیم می گردد بخش اول ( نام فایل ) كه طول مجاز آن حداكثر 8 كاراكتر می باشند ، بخش دوم پسوند فایل كه طول مجاز آن حداكثر 3 كاراكتر می باشد
 

 برچسب ها:سیستم شبكه،
ارسال توسط مهدی میرحسینی | تاریخ : دوشنبه 5 آبان 1393 | نظرات ()
عناوین آخرین مطالب ارسالی
صفحات دیگر